dr hab. inż. Agnieszka Lechowska, prof. PK (WIŚiE)

Rzecznik dyscyplinarny ds. Nauczycieli Akademickich

dr hab. inż. nauk technicznych w zakresie inżynierii środowiska
Profesor PK
Kierownik Laboratorium Ogrzewnictwa, Wentylacji, Klimatyzacji i Chłodnictwa (Ś-6)
Rzecznik Dyscyplinarny PK ds. Nauczycieli Akademickich

Pracuję na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki (WISiE) jako profesor naukowo-dydaktyczny. Zajmuję się wymianą ciepła głównie zachodzącą w budynkach lub elementach instalacji budynkowych oraz przepływami płynów w elementach instalacji wentylacyjnych oraz w wymiennikach ciepła.

Dodatkowo od roku 2021 jestem Rzecznikiem Dyscyplinarnym PK
ds. Nauczycieli Akademickich. Jako dydaktyk oraz jako rzecznik miałam możliwość spotkać się z szeregiem problemów występujących na linii nauczyciel-uczeń.

Za swoją pracę nauczyciela akademickiego otrzymałam nagrodę dla najlepszego dydaktyka roku, która to nagroda jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ jest przyznawana przez studentów. W innych latach jeszcze kilkakrotnie byłam nominowana do tej nagrody.

Jako dydaktyk uczę takich przedmiotów jak: termodynamika, wymiana ciepła, fizyka budowli, efektywność energetyczna budynków, zaawansowane obliczenia cieplno-przepływowe.

Pragnę dodać, że oprócz pracy dydaktycznej i naukowej, pracuję też na PK w Laboratorium Inżynierii Cieplnej, które jest akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji (nr akredytacji AB1632). Jestem w nim kierownikiem technicznym. Zajmuję się całością technicznej strony: od pierwszego kontaktu z klientem, przygotowania ofert, przeprowadzenia badań aż do sporządzania sprawozdań z badań.

Jestem mamą dwóch dorosłych synów, mam też dwóch wnuków. Poza pracą uprawiam sport (tenis, siłownia, bieganie i raz w roku windsurfing na Helu). Mam też spory ogród poza Krakowem, gdzie spędzam weekendy. Oprócz tego ćwiczę taniec towarzyski. Wartości, które są dla mnie ważne to uczciwość i staranność – tego wymagam od siebie i oczekuję od studentów oraz moich współpracowników.

Ułatwienia dostępu:

Zwiększ odstępy