dr inż. Elżbieta Jarosińska

dr inż. Elżbieta Jarosińska

Dyrektor CeWSA PK

dr inż. nauk technicznych w zakresie inżynierii środowiska
Dyrektor Centrum Wsparcia Społeczności Akademickiej PK (CeWSA PK)

Z zamiłowania jestem nauczycielem akademickim. Pracuję na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki (WIŚiE) jako adiunkt dydaktyczny. W zakresie moich zawodowych zainteresowań znajduje się hydrologia miejska, a głównie poszukiwanie możliwości bioretencyjnych w obszarach uszczelnionych oraz sposobów adaptacji miast do zmian klimatu.

Jako pracownik naukowy i dydaktyk poznałam bardzo dobrze środowisko akademickie od strony studenta i prowadzącego zajęcia. Jako były prodziekan WIŚ (obecnie WIŚiE) spotkałam się z wieloma sytuacjami kryzysowymi, z jakimi przyszło się zmierzyć młodzieży studiującej na moim wydziale. Dodatkowo będąc przez kilka lat na stanowisku z-cy dyrektora ds. kształcenia mojego byłego Instytutu, miałam szansę spotkać się z szeregiem problemów od strony prowadzących zajęcia.

Jestem również absolwentem studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim, na których nabyłam obszerną wiedzę nt. pracy z ludźmi, etyki czy negocjacji. 

Moją pasją od zawsze była psychologia i poznanie głębi drugiego człowieka, stąd w dalszym ciągu podejmuję kształcenie na kolejnych kursach, czy szkoleniach, poszerzających moje kwalifikacje w tym zakresie. Obecnie podjęłam jednolite studia magisterskie na SWPS na kierunku Psychologia.

Kończąc kurs Akademii IPTK (Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu) nabyłam uprawnienia do prowadzenia coachingu/ mentoringu kryzysowego według autorskiego programu IPTK. Tym samym posiadam wiedzę i umiejętności w zakresie psychologicznego funkcjonowania w sytuacji kryzysu oraz aspektów rozwoju pokryzysowego. To pozwala mi pracować i pomagać osobom w przekuwaniu własnych kryzysów na rozwój oraz towarzyszyć im w drodze odkrywania siebie na nowo, by docenić wartość życia w zgodzie ze sobą.

Posiadając kwalifikacje trenera e-learningowego, potwierdzone certyfikatem nadanym przez firmę Tenet Management sp. o.o., wykazuję się umiejętnością tworzenia oraz prowadzenia szkoleń warsztatowych, w tym e-kursów na platformie zdalnego nauczania.

Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych synów, blogerką na stronie www.akademiapoznajsiebie.pl i autorką książki pt. Wypłyń na głębię…. Jak żyć w zgodzie ze sobą oraz e-booka pt. Żyjąc w kryzysowej rzeczywistości. Jak rozumieć siebie i innych w sytuacjach kryzysowych?

Wartości, które trzymają mnie w kursie i nadają mojemu życiu sens to poczucie bezpieczeństwa, miłość, spójność, wdzięczność i wolność.

Uwielbiam tańczyć, czytać książki i medytować.

Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny
Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony