Przejdź do treści
MGR INŻ.

Filip Koper

Kontakt:

Jestem doktorantem IV roku na Studiach Doktoranckich na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej. Ukończyłem studia I i II Biotechnologii na tymże Wydziale i kontynuuję naukę jako doktorant oraz od roku 2021/2022 pracownik techniczny. W ramach zainteresowań naukowych zajmuję się opracowaniem funkcjonalizowanych biomateriałów na bazie kwasu cytrynowego do zastosowań w medycynie regeneracyjnej i inżynierii tkankowej. Jestem wykonawcą w projektach NCN i NCBiR oraz od niedawna kierownikiem własnego projektu NCN-PRELUDIUM.

Od drugiego roku studiów nieprzerwanie działam w strukturach samorządowych, najpierw jako student, potem w ramach Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów, gdzie od dwóch kadencji pełnię funkcję Wiceprzewodniczącego URSD oraz Wiceprzewodniczącego Komisji Stypendialnej Doktorantów. W czasie mojej pracy dla URSD miałem okazję współpracować z organami Politechniki w wielu, często delikatnych sprawach o rozmaitym podłożu, w których zawsze reprezentowałem interesy moich kolegów Doktorantów. Dużo też nauczyłem się wtedy odnośnie prawa uczelnianego i umiejscowienia doktorantów w machinie administracyjno-prawnej, jaką stanowi uczelnia publiczna.

Dlatego też, jako Rzecznik Praw Doktoranta PK chcę jak najlepiej pomagać w rozwikłaniu wszelkich problemów, których mogą doświadczyć Doktoranci, niezależnie od ich źródła. Gorąco zachęcam do kontaktu w przypadku wszelkich wątpliwości czy niejasności oraz do zgłaszania wszystkich nieprawidłowych i moralnie wątpliwych zachowań. Będę próbował pomóc z pełnym zaangażowaniem.

mgr inż. Filip Koper

Rzecznik Praw Doktoranta